Amyotrofická laterální skleróza (ALS), známá také jako nemoc Lou Gehriga nebo nemoc motorického neuronu, je jednou z nejvíce nepochopených záhadných nemocí dnešní doby. O ALS se šíří dezinformace a mnozí pacienti jsou nesprávně diagnostikováni, což má devastující následky. Pokud vy nebo někdo z vašich blízkých trpíte ALS, je důležité vědět, že tu je naděje. Léčení je možné, jakmile pochopíte, co se za ALS skutečně skrývá.
Označení ALS – co se za tím skrývá
Technický název této nemoci v řečtině znamená „bez výživy pro svaly“. Ačkoliv mají lékaři název, ALS je stále pro lékařské komunity naprostou záhadou. Ve světě konvenční medicíny často uslyšíte jak říkají, že je ALS nemoc motorického neuronu. To je téměř pravda. Lékařská věda a výzkum zatím ale neví, že ALS je ve skutečnosti virové zánětlivé onemocnění, kde se viry živí toxickými těžkými kovy v těle, což může ovlivnit neurony. Obvykle vysoké množství hliníku, je jedním z kovů, který se nachází v mozku a dalších částech těla.
Pokud vám byla diagnostikována ALS, pravděpodobně máte v těle různé druhy těžkých kovů, včetně nadbytku hliníku. Jak píšu ve své knize Mystický léčitel, tyto toxické kovy jsou ideálním palivem pro viry. V případě ALS obvykle dochází k závažné virové infekci HHV-6, spolu s několika dalšími kmeny herpes virů, které se živí těmito kovy. Když příznaky zesílí a mírné brnění a znecitlivění přejdou v akutní ztrátu svalové kontroly, je to často důsledkem závažného zánětu mozku, který je způsobený virovou infekcí.
Pokud se ocitnete na vozíku a lékaři mají obavy o vaše šance na přežití, je možné, že je vaše tělo zaplaveno viry. I v tomto případě ale můžete svou situaci zvrátit. Je zásadní spolupracovat s lékařem nebo odborníkem, který vám pomůže vytvořit léčebný plán zahrnující potraviny a doplňky, které přirozeně bojují proti virům a vylučují těžké kovy pryč z těla.
Lékařské komunity bohužel stále vůbec neznají skutečné příčiny utrpení lidí, pokud jde o většinu neurologických příznaků a stavů. Lékař může připsat problémy na konto vašich genů nebo říct, že vaše tělo napadá sebe samo, tyto trendy teorie jsou ale nesprávné a škodlivé. Podrobně o tom píšu v knize Štítná žláza a její léčba.
Neopatrná diagnóza
ALS je reálné onemocnění, stejně jako jiná chronická onemocnění, ale škodlivá přesvědčení spojené s označením ALS může zdraví lidí ničit, místo aby jim pomohlo pochopit, že jsou plně schopni se vyléčit.
Pokud je někdo v dnešní době diagnostikován s ALS, může to na něj mít na podobný dopad, jako měla diagnóza HIV/AIDS na lidi během krizového období AIDS v 80. letech. Tento retrovirus nebyl příčinou úmrtí lidí, ale protože byla s touto diagnózou silně spojená smrt, lidé rychle upadli do beznadějného, zoufalého stavu, který výrazně ovlivnil jejich celkové zdraví. Mnozí lidé, kteří měli tento prakticky nezhoubný retrovirus, také trpěli strašnými formami streptokoků, které vyvolávaly plicní problémy; jde o řadu herpes virů, včetně HHV-7, HHV-8, HHV-9, a dalších neodhalených druhů, které jsem pomohl objevit, včetně HHV-10, HHV-11 a HHV-12; a/nebo trpěli z vystavení znečišťujícím látkám, toxinům, drogám a toxickým těžkým kovům.
Z mnoha důvodů, nesouvisejících s retrovirem, lidé zažívali úplný rozpad jejich imunitních systémů. Když byli lidé v 80. letech diagnostikování s HIV/AIDS, nepřipustili si ani možnost, že by mohli přežít, což mnohé vedlo k tomu, že to rychle vzdali a psychickému i fyzickému rozpadu. Důvodem, proč se dnes zdá, že už velmi málo lidí umírá na HIV, je ten, že zdroje šířící tuto škodlivou nepravdu utichly. To umožňuje imunitnímu systému sílit a zůstat silným.
Diagnóza ALS se zdá, že působí na lidi podobně, a proto ji často nazývám „neopatrnou diagnózou“. Je důležité pochopit jak velkou váhu diagnóza může mít a jak různá přesvědčení o ní mohou vést k obrovskému strachu nebo panice. Pokud má člověk závažné virové infekce, jeho stav se může zhoršit právě kvůli těmto emocionálním reakcím.
Ve světě medicíny je diagnostikování ALS v podstatě jakousi náhodnou hrou. Lékař bude pravděpodobně pozorovat, jak pacient bojuje s více a více příznaky, přičemž předepsané imunosupresivní léky, steroidy nebo antibiotika nebudou zlepšovat pacientův stav. Pokud bude pacient i nadále zhoršovat, může lékař stanovit diagnózu ALS (nebo jinou neurologickou nemoc).
Současné neurologické testy, které lékaři používají k identifikaci ALS, jsou daleko od bezchybných a zřídka poskytují informace, které by lékaři mohli použít s naprostou jistotou. Mnozí neurologové, s nimiž jsem mluvil, se mnou v této záležitosti souhlasili. Zmínili několik případů, kdy měli zdraví pacienti na neurologických testech znepokojivé výsledky. Tito pacienti ale stejně s naznačenými problémy nebo příznaky nebojovali a tyto problémy se u nich postupem času stejně neobjevily. Možná budete chtít stále podstoupit neurologické testy, buďte si ale vědomi možných nepřesností těchto testů.
Muži a ženy
Muži jsou diagnostikováni s ALS o něco častěji než ženy. I když muži byli v různých ohledech historicky často považováni za silnější než ženy, pokud jde o boj s nemocí, ženy pravidelně prokázaly silnější vůli žít než jejich mužští protějšci.
Ženy mají mocnou vůli přežít, růst a čelit nepříznivým podmínkám. Tato ohnivá vůle pomáhá ženám snášet tíhu diagnózy, příznaků a stavů lépe než většině mužů. Muži po obdržení diagnóz, díky kterým se po delší dobu cítí zle a nepotřebně, naopak v mnoha případech poklesnou. To platí obzvlášť v případech, kde se s danou diagnózou již připojuje určitá beznaděj, jako je tomu v případě ALS.
Překonání ALS diagnózy
James, 47 let, klient, se kterým jsem pracoval před několika lety, si začal všímat ztuhlosti v rukou, ramenou a nohou při práci v továrně. Poté začal pociťovat svalové záškuby a znecitlivění. Neurolog diagnostikoval pouze na základě jeho symptomů Jamesovi ALS. Tato diagnóza byla naprosto nesprávná. James ve skutečnosti vykazoval příznaky Guillain-Barrého syndromu, další záhadné nemoci. (Skutečnou příčinu Guillain-Barrého syndromu, která je lékařským komunitám neznámá, popisuji v knize Mystický léčitel).
Krátce poté, co James obdržel diagnózu ALS, začal pociťovat záškuby. Vyhledal dalších dva specialisty, kteří diagnózu ALS nepopřeli a naznačili, že za pět až sedm let se jeho tělo zcela rozpadne. Tato zpráva zanechala Jamese v neustálém stresu a emocionálním zmatku. Vše toto Jamesovy symptomy zhoršilo a podporovalo jeho rostoucí paniku. Někdy v tomto období se o mně Jamesova manželka Julie dozvěděla a domluvila schůzku.
Informoval jsem je, že má James v mozku herpes virus HHV-6, stejně jako těžké kovy, včetně vysoké hladiny hliníku a mědi. Po této analýze pár poznamenal, že asi museli dorazit na špatné místo, protože Jamesovi byla diagnostikována ALS. Vysvětlil jsem Jamesovi, že mu jen byla přiřazena nálepka pro jeho záhadnou nemoc, nikoli skutečnou příčinu.
Vysvětlil jsem Jamesovi a Julii, že za jeho neurologickými problémy stojí virová zánětlivá infekce v Jamesově mozku. Nejenže jeho tělo bojovalo s HHV-6, ono totiž bojovalo i s dalšími dvěma herpes viry. Tyto viry, které napadly jak jeho mozek, tak míchu, se živili vysokým množstvím hliníku, stejně jako dalšími těžkými kovy, které se nacházely v jeho těle.
Duch Jamesovi doporučil, aby se vrátil do továrny, kde pracoval, a požádal o vyšetření expozice. Při šetření bylo zjištěno, že z poškozeného ventilátorového potrubí v oblasti, kde James pracoval, vycházel plynný oxid hlinitý. Tento hliníkový prach a výpary, vedlejší produkt při práci s hliníkem, v tichosti otravoval pracovníky továrny po celé měsíce, dokud na to Duch neupozornil.
Jakmile James přestal věřit tomu, že se blíží smrti, jeho příznaky se rychle zlepšily. Součástí jeho léčebného plánu byla detoxikace těžkých kovů, která pomohla vytáhnout hliník, měď a rtuť ven z jeho těla a mozku. Také užíval přírodní antivirové doplňky (doporučení doplňků a dávkování najdete v knize Játra a jejich léčba), které mu pomohly bojovat proti HHV-6 a dalším herpes virům v jeho těle.
Místo toho, aby trpěl pět let, než by jeho tělo, jak specialisté předpověděli, zcela zkolabovalo, se James plně vyléčil a byl schopen znovu přijmout takový život, který žil před nemocí.
Kroky k vyléčení
Během uplynulých několika desetiletí jsem mnoha lidem pomohl úplně zvrátit neurologické příznaky označené jako ALS. Níže najdete několik doporučení, která vám mohou pomoci začít svou cestu k uzdravení a žít plný a vitální život.
Glukóza a minerální soli
Pokud vás trápí nějaký neurologický symptom nebo stav, tak je zásadní zařadit do vaší stravy dostatek glukózy. K tomu abyste se mohli vyléčit potřebuje centrální nervová soustava hojnost přirozeného cukru, který se nachází v ovoci a zelenině bohaté na sacharidy, jako jsou brambory a batáty.
Vysokotučné, vysokoproteinové a nízkosacharidové diety nejsou pro lidi trpící ALS, lymskou boreliózou, roztroušenou sklerózou (RS) nebo jakýmkoli jiným neurologickým problémem vhodné. Strava bohatá na přirozenou glukózu je v těchto případech klíčová. Pokud máte obavy z konzumace ovoce, přečtěte si kapitolu o strachu z ovoce v knize v mojí knize Mystický léčitel.
Centrální nervová soustava také těží ze stravy bohaté na minerální soli jako je kapusta, špenát a šťáva z řapíkatého celeru. Užitečné jsou i svačiny pro zdraví nadledvin, o kterých píšu na svém blogu (tento článek je přeložený v čj také u nás na webu).
Budování svalů
Batáty a další potraviny bohaté na sacharidy pomáhají budovat svaly. Možná jste překvapeni, protože mnoho lidí nesprávně věří, že budovat svaly pomáhají proteiny. Ve skutečnosti jsou ale pouze dvě věci, které skutečně pomáhají budovat svaly: konzumace důležitých čistých sacharidů (o kterých se dozvíte více v knize Játra a jejich léčba) a samotné používání svalů. Glukóza rychle buduje svaly. Pokud o tom pochybujete, představte si svalnaté opice v zoo, vážící 136 kilogramů, které běžně svačí banány a fíky.
Lidé s neurologickými problémy často nepoužívají své svaly tolik jako jedinci, kteří netrpí zdravotními problémy. Někteří jsou příliš nemocní na to, aby vstali z postele, natož aby chodili nebo cvičili. V těchto případech je zásadní svaly krmit sacharidy obsahující glukózu, tak aby nedocházelo k jejich úbytku během toho, co bojujete s neurologickým onemocněním.
Toto je další důvod, proč byste se při léčení neurologického onemocnění měli vyhnout dietám s vysokým obsahem bílkovin nebo tuků – jako jsou ketogenní nebo paleo diety. Nízkosacharidová dieta může rychle způsobit svalovou ztrátu, což může být mylně považováno za ALS nebo zhoršující se roztroušenou sklerózu.
Místo toho zařaďte do svých jídel a svačin brambory, ovoce a zimní dýně. Hojnost lysinu a množství aminokyselin v různých druzích brambor může být zvlášť účinné při udržování nebo posilování svalů. Pokud jíte maso spolu s bramborami, živočišný protein může bránit tomu, aby brambory nabídly pro svaly své mnohé výhody. Abychom získali maximální benefity z léčivých potravin, oddělte na sacharidy bohatá jídla, jako je miska brambor nebo ovoce, od jakéhokoliv živočišného proteinu.
Pokud zvýšíte množství ovoce a škrobové zeleniny ve své stravě a výrazně snížíte příjem bílkovin, můžete si udržet a posílit svaly. Ranní rutiny z knihy Játra a jejich léčba a další léčebné rady z této knihy jsou klíčové.
Podpůrné potraviny
Nadbytek ovoce, zeleniny a listové zeleniny je ve vaší stravě zásadní. Antioxidanty a fytochemikálie obsažené v těchto potravinách jsou nezbytné pro uzdravení. Pro tipy na kombinace léčivých potravin se podívejte do knihy Léčivá síla ovoce a zeleniny.
Doplňky stravy
Pro doporučení kvalitních doplňků navštivte moji webovou stránku s preferovanými doplňky.
Posun vpřed
Pokud vám byla diagnostikována ALS, snažte se zůstat co nejvíce pozitivní. ALS není rozsudek smrti. Je to něco, z čeho se můžete plně uzdravit a překonat to. Nyní máte informace a nástroje k tomu, jak eliminovat herpetické viry a toxické těžké kovy. Doufám, že budete pokračovat s těmity život měnícími poznatky, obnovenou motivací a nově nalezenou vírou ve schopnost vašeho těla se uzdravit.
— Překlad článku z webu Medical Medium: https://www.medicalmedium.com/blog/truth-about-als
Prohlášení: Informace uvedené v tomto článku slouží pouze pro obecné informační účely. Tyto informace nejsou zamýšleny jako náhrada za odbornou zdravotní nebo lékařskou radu či léčbu, ani by se na ně nemělo spoléhat při diagnostice, prevenci nebo léčbě jakéhokoli zdravotního onemocnění. Poraďte se se svým lékařem dříve, než změníte nebo přerušíte jakékoli léky, léčbu nebo péči nebo začnete s jakoukoli dietou, cvičením nebo suplementačním programem.