Když jsme nemocní nebo trpíme, často se ztratíme. Může se to zdát jako horská dráha naděje – v jednu chvíli se cítíme optimisticky ohledně léčení, v další se cítíme rozdrcení a pak musíme znovu najít v sobě naději. Příznaky mohou být neustálou připomínkou toho, že něco není v pořádku. Někteří lidé mají příznaky od mladého věku a nepamatují si, jaké to je nemít symptomy. Někteří mohou být na začátku chronických příznaků nebo jejich diagnózy. Když se snažíte hledat odpovědi a protokoly a najít cestu přes všechen ten zmatek, může být snadné uvíznout v nezdravých vzorcích. Jedním z nejvíce léčivých cvičení pro nalezení správné cesty vpřed je zavedení zdravých rutin.
Pravidelné používání informací z knih Mozek a jeho zdraví a Mozek a jeho zdraví – Praktický průvodce, vám pomůže zavést nové rutiny a rutiny samotné vám mohou pomoci se vyléčit.
Ranní rutina může být ta nejsilnější. Pokud jste vstali a udělali si šťávu, udělali nějakou formu cvičení, připravili si jídlo na den, dali si doplňky nebo dělali jednu z meditací v knize Mozek a jeho zdraví – Praktický průvodce, pak i když se zbytek vašeho dne nevydaří, máte vaše ráno jako svou vlastní pevnost, své útočiště.
Teď to všechno může znít jednoduše. To ne. Nejde jen o samotný akt léčení – živiny nebo cvičení nebo doplňky stravy nebo meditace – i když jsou tyto léčebné úkony velice mocné. Je to také o tom, co váš mozek získá z opakování prospěšných, produktivních postupů. Když žijete s chronickým onemocněním nebo symptomem, může to pomoci urychlit vaše zotavení.
Když se cítíte dobře, rutiny vám můžou jít snadno. Když psychicky nebo fyzicky trpíte, život nefunguje stejně. S chronickými příznaky a nemocemi jsou potíže fungovat součástí vaší každodenní zkušenosti. To vede k nepředvídatelnosti. Jak velkou únavu budete mít, když vstanete? Budete si muset naplánovat svůj den podle vaši bolesti hlavy, mozkové mlhy nebo závratě? Překazí váš boj s úzkostí nebo depresí vaše plány? Když trpíme kvůli těmto překážkám, máme tendenci být na sebe tvrdí nebo se dokonce trestat. To se může stát toxickým vzorcem. I ty nejmenší rutiny mohou pomoci zlomit naši sebenenávist vůči našemu tělu a poslat pryč pocit, že nás zklamalo.
Chronické příznaky mají tendenci uzavřít nás do bubliny, kde jsme vystaveni malému množství vnějších vlivů. Rutiny pomáhají podporovat růst nových buněk tím, že rozšiřují elektrické impulsy, aby nás vytrhly z této bubliny, a nové rutiny přesměrovávají elektrické proudy do oblastí mozku, které možná předtím nedostávaly dostatek elektřiny. Díky zdravým rutinám se nové neurony aktivují a zůstanou silné. Proto je často těžké zlomit rutiny, jakmile je máte; neurony očekávají konzistentní elektrické mozkové proudy.
Zavedení zdravých rutin vytváří dopravní vzorec na mozkových dálnicích. Tímto způsobem ostatní části mozku, které nebyly používány zdravě – které byly nasyceny nezdravými rutinami nebo sebenenávistí, znechucením, zklamáním nebo smutkem z nemoci nebo z jakéhokoli jiného trápení v životě – získají další příležitost k uzdravení.
V knize Mozek a jeho zdraví – Praktický průvodce sdílím příklad toho, jak by mohla vypadat každodenní rutina pro někoho, kdo na svém léčení pracuje na plný úvazek. Také sdílím stovky různých léčebných protokolů, technik a tipů, které můžete začlenit do svých zdravých rutin pomocí informací Medical Medium.
Jakmile si zavedete rutinu, je v pořádku ji porušit. Dokonce může být tu a tam prospěšné odchýlit se od své rutiny, pokud nezabloudíte k protokolům, které vás neléčí. Můžete změnit své léčivé nástroje a protokoly, své časové rozvrhy a plány, i když není užitečné znovu zavádět toxické rutiny a toxické návyky, které mohou zpomalit nebo pozastavit vaše léčení. Jakmile nastavíte své základní, aktivní dálnice prostřednictvím pravidelných léčebných postupů, jejich smíchání pomůže poslat elektřinu různými cestičkami a vytvořit nový růst neuronů v jiných oblastech mozku.
— Překlad článku z webu Medical Medium: https://www.medicalmedium.com/blog/healthy-routines-for-your-brain
Prohlášení: Informace uvedené v tomto článku slouží pouze pro obecné informační účely. Tyto informace nejsou zamýšleny jako náhrada za odbornou zdravotní nebo lékařskou radu či léčbu, ani by se na ně nemělo spoléhat při diagnostice, prevenci nebo léčbě jakéhokoli zdravotního onemocnění. Poraďte se se svým lékařem dříve, než změníte nebo přerušíte jakékoli léky, léčbu nebo péči nebo začnete s jakoukoli dietou, cvičením nebo suplementačním programem.